عالم کثرت در کنار عالم وحدت ؟
ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٦ فروردین ،۱۳۸٦  
●به اشتراک گذاشتن اين مطلب در شبکه ها ی اجتماعیshare in your twitter account،share in your facebook wall،share in balatarinn،share in delicious،share in Yahoo Buzz،share in Digg it،share with Google Buzz،share in Cloob،share in viwio !!!

توي عالم کثرت هستيم و ناچار بايد اطراف خودمون رو خوب بشناسيم. هر وقت يه مساله اي من رو به خودش خيلي مشغول ميکنه، برام بزرگترين سوال ها رو به ارمغان مياره و ماه ها ميبينم که ذهنم اون رو با تار عنکبوت به سوال ها و بحث هاي ديگه مي چسبونه تا ببينه مي تونه با تشبيه و ربط به جواب سوالاش برسه؟ نمونه ها و مشابه ها رو وقتي کنار هم ميذاري به جواب هايي ميرسي که براي بيان اونها تو قاصري. نمي توني با حرف زدن و يا نوشتن چيزي بگي. شايد تا موقع اش بشه بايد صبر کني. شايد امتحان ميشي و اگه امتحاناتت رو خوب  و در حد قابل قبولي بود، به جواب رسيدي اما تا اون موقع کلمات قاصرند و يا قدرت بيانم کمه ؟ و يا خيلي نادانسته ها رو نمي شه با لغات و اصطلاحات، بيان کرد.
آيه 14 سوره رعد[1] من رو به ياد يکي از اون مشاهدات و سوال هام انداخت:
له دعوت الحق ... دعوت در دنيا زياده. دعوت ها در دنيا زيادند. تا دلتون بخواد، انواع مختلف دعوت به سفر ( چه سفري؟) دعوت به دوستي ( با چه هدفي؟) دعوت به دور هم نشستن ( با چه سودي؟) دعوت به کتاب خواندن ( کدوم کتاب؟) دعوت به دانشگاه ( کدوم دانشگاه؟ براي خدمت در کجا؟ به کيا؟ با چه نيتي؟ ) اما کدوم دعوت و با چه خصوصياتي دعوت راستينه؟
و همينطور راجع به تمام انتخاب هاي يه بنده در طول عمرش .... تمام انتخاب هاتون در هر لحظه زندگيتون براي تمام اهدافتون نياز به معيار و مقايسه داريد. راه باطل و حق رو بايد بتونيد از هم تمييز بديد و بين تمام راه هاي حق يه مشترکاتي رو پيدا کنيد و باز هم بين تمام خوبي ها و تمام بدي ها متمايزاتي رو پيدا کنيد تا در استقراي ديگري که پيش رو داريد در صورت ندانستن بتونيد راه حق رو از باطل بيابيد.
له دعوت الحق  و الذين يدعون من دونه لا يستجيبون لهم بشيء ...
بقيه دعوت ها شما رو مستجاب مي کنه؟ به چي؟ ... و چه مثال زيبايي ميزنه قرآن .. رجوع کنيد به اصل. به قرآن. به سرچشمه. لطفاً

[1] سوره ي سيزدهم قرآن مجید آيه چهاردهم

http://fehrest.parsiblog.com/188426.htm