درخشش خورشيد در برابر ظلمت خرافات
ساعت ۱۱:٠۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٧ اسفند ،۱۳۸٤  
●به اشتراک گذاشتن اين مطلب در شبکه ها ی اجتماعیshare in your twitter account،share in your facebook wall،share in balatarinn،share in delicious،share in Yahoo Buzz،share in Digg it،share with Google Buzz،share in Cloob،share in viwio !!!

منظور از بحث: تا حالا به اين مشکل برخورديد که شک کنيد ؟ که الان تسلیم در برابر خورشید شديد یا ... تسلیم در برابر خرافات؟ تا حالا شده کسی ازتون سوال هايی پرسيده باشه و ازتون به اين شکل انتقاد کرده باشه؟ و شما به شک افتاده باشيد؟پس مسئله ما چگونگی تشخيص خورشيد حقيقته از وسوسه باطل شيطانه.

انسان گذشته ساده تر به زندگی نگاه می کرده. انسان کنونی همه چيز رو مدل کرده و همون جور که می دونيم و لمس کرديم حتی برای تعليم و تفهيم هم از عبارات و تعاريف استفاده می کنه. قديمی ها به هر چیزی تن به تصور نمیدادن. مشکلش کجاست ؟ مشکل اينجاس که ما مدلسازيمون جواب نميده و چون انسان داره با فرضیاتش به طرف نور میره ... و اين راه خوشبختانه مثل کنکور فرمول پذير نيست که با حفظ فرمول شيطان از خودت دور کنی. پس طوطی وار به جايی نميرسيم. داشتم می گفتم که وقتی مدلسازی کرديم. مثلا همين فرضيه نور رو براتون مثال می زنم يه استادی داشتم به نام دکتر ابوالفضل طرقی حقيقت ازشون شبکه و سيستم عامل می آموختم .ايشون می گفت : ما ها نمی تونيم نور رو بياريم تو آزمايشگاه هر آزمايشی که دلمون خواست رو باهاش بکنيم٬ پس طبق مشاهداتمون نظريه های متفاوتی از نور داريم يه سری می گن مثل موج رفتار از خودش نشون ميده يه سری ميگن ذره و فوتون يه سری ديگه ميگن ....

پدر می گفت که ما با توجه به همين تصوراتمون اگر بخواهيم جلو بريم شکست می خوريم. چون وقتی در برابر علم انقدر مقهوريم پس زندگی و چيز هايی که قدريش در اين دنياس و قدريش در غيب اتفاق ميافته رو که ناتوان از ساخت مدل و نتيجه و آزمايش هستيم. سيموليشن و شبيه سازی نميشه کرد. پس بايد توجه کرد و با توجه به نشانه هايی که هر چيز داره به درخشش يه عقيده و تصميم و يا به کم نوری و کم سوئی يک خرافه بفهميم و از هم تشخيصشون بديم که اين خورشيد حقيقته يا وسوسه باطل شيطان.