ایمان ما ایمان نوین باشد یا ... ایمان قدیمی و شبان گونه؟
ساعت ۳:۳٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٤ خرداد ،۱۳۸٥  
●به اشتراک گذاشتن اين مطلب در شبکه ها ی اجتماعیshare in your twitter account،share in your facebook wall،share in balatarinn،share in delicious،share in Yahoo Buzz،share in Digg it،share with Google Buzz،share in Cloob،share in viwio !!!
پدرم همیشه از قول امام میگه که تصور کسانی که زمان پیامبراز دین داشتند از تصدیق مردمی که امروزه زندگی می کنند بالاتره. و چرا؟
اول باید گفت که تصور پله ورودی به تصدیق و ...
دوم باید گفت و فهمید که چرا ایمان هم عصران ما در دنیایی که علومی مثل فناوری اطلاعات و برای کمک به بشر آمده اند جلوی ایمان و شناخت آنها را گرفته؟
آره وقتی همه ما مجبوریم برای هر چیزی یک ماتریس و یا تصور فیزیکی و یا تصور شیمیایی در ذهن متصور شویم و عادت کردیم مسائل را یا ریاضی و یا فیزیک و یا شیمی فرض کنیم، پس چگونه می توانیم بعض مسائل دیگر را درک کنیم.
انگار بشر امروزی نیازمند شبیه سازی غلطی شده که او را فقط در درک و فهم علوم ریاضی و فیزیک و شیمی کمک و یاری می کند. اما در درک مسائل ماورائی عاجز می کند.
مگر آنکه با احادیث و تعابیر آشنا باشد.
این روز ها همه به دنبال نظر کارشناسی شده اند دیگر هیچ کس از معرفت و اسلام و نظر و تدبیر بزرگان و ائمه دین که بر گرفته از دین و دانش خدایی است نمی پرسند.
گویا به تعبیر قرآن دل هاشان پر از تیرگی شده و راه های ورود نور به قلبشان را با دوده اندوده اند. و با گناه و سوء ظن و تبلیغات بر ضد حافظان دین با دست خویش و اراده خود راه در رویی برای فرار از شیطان برای خود فراهم نکرده اند یا باقی نگذاشته اند !!!؟
همه دنبال دلیل و استدلال های قرن بیستمی رفته ایم. یادش بخیر چند هفته پیش که توی حرم مطهر امام خمینی بودیم بابا می گفت ایمان اون چوپونه واسه همین عمیق تره چون دنیا نه تنها خودش بلکه استدلالات به قول معروف مهندسی مابانه اش هم ایمان ها رو به جای .. سست تر کرد.