بقره 49-50-51

من یه داستان سه خطی می گم و میرم.

توی این سه تا آیه خدا داره می گه یادتون بیاد که وضعتون چی بود و نجاتتون دادیم و حالا که جلوی چشمتون کسایی که داشتن به شما ظلم می کردن و فامیل و خونوادتون رو به اسارت می بردن حالا قدر بدونین.

زمان زمان شاه بود. تلویزیون حرفی از انسانیت و کلام امام صادق و نماز و اذان نبود و به قول بعضیا که اون موقع رو دیدن جوری بود که انقدر دیر به دیر اذان رو از این ماه رمضان تا اون ماه رمضون نمیشنیدیم که وقتی میشنیدیم فکر می کردیم که خدا اومده روی زمین.( بعضی ها همین جا می گن که دیدی اون زمان بهتر بود دلمون میشکست حال می کردیم. آری هر چیزی با چیز هم سنخ خود سنخیت خود را میبابد)

حالا که از طرفی اذانی هست از اون طرف گناهی نیست. از طرف دیگه هم من و تو اینکاره نیستیم که صبح تا شب اونقدر گناه کنیم و مزه شیرین گناه رو به خودمون بچشونیم که از صبح یه بند تا شب خودمون رو مشغول کنیم ! پس بیایم و یه نمازی که خدا برامون مقدر کرده و یه نگاه به ترجمه فارسی و عربی اون هم بندازیم. یه کمی هم خوددار باشیم و چند تا دونه از گناه و غیبت و بد رفتاری هامون بکاهیم شاید ...

به قول پدر که می گه تازه اون راه بهتره رو هم که میری می فهمی که تفاوت تازه 999 و 1000 زیاد اختلافی بین ما بنده ها نیست و اگه این یک رو انجام بدیم زیاد فرقی تاره به اندازه 3 رقمی و جهار رقمی بودن این دو تا عدد هم نداره و تازه اول راهیم و اصلا و ابا واسه چهار تا دولا راست شدن و گریه کردن و حتی نماز شب خوانا و قرآن به سر گیرا و اینها نباید به خودشون مغرور بشن.

خونوادمون رو به اسارت میبردن یعنب چی؟ یعنی چی همسرانمون رو زنده میبردن؟ کجا میبردن؟ خب معلومه وقتی همسر و بچه شما مجبور باشه بی حجاب بره بیرون انکار داره واسه مردم تو خیابون خودنمایی می کنه.

حالا که خدا خواسته چهار روزی ما رو امتحان کنه و توی خیر و خوشی باشیم و گناه نکنیم باید قدر این وضع رو دونست و گر نه شیطانی که همه چیز رو همین حالاش هم واسه شکر خدا کردن بد جلوه میده در صدد تغییر اوضاعه و وقتی کارش کرد دیگه باید فقط غصه بخوریم ها.

آقا ! خانم ! فرصت کمه. خیلی کم شاید همین فردا پس فردا نباشیم. پس به فکره لحظه ای بیشتر به خدا نزدیک تر شدن باشیم. شاید فرجی شد و یه شبه ره صد ساله توبه و قرب و نزدیکی به خدا رو طی کردیم.

قدر فلان دوستی رو بدونیم که توش فقط سازندگی بود. و بفهمیم حالا که نیست فقط شده خسران و وقت تلف کردن و واسه آخرت فقط ندامت

به قول یه دوستی که اصلا از مرگ نمی ترسید. میگه:"من از چی بترسم؟ روحم جاودانس آدم وقتی میترسه که ندونه چی میشه؟" وقتی از خدا حرف میزنه دوست داری روبروش بشینی تا صبح به حرفاش گوش بدی. اصلا هم ادعای خداشناسی اش نمی شه ها ولی باهاش که هستی و ازش که حرف میزنه بال در میاری.

بقره 49-50-51

/ 4 نظر / 17 بازدید
نسيم مطهر

دوست عزيز سلام در برابر اهانت انسانهای نادان چه عکس العملی نشان دهیم؟ قویترین انسانها چه کسانی هستند؟ وزنه برداران، کشتی گیران، رزمی کاران یا....؟ عزیزترین افراد به ما چه کسانی هستند؟ آیا کسی به عزیزترین عزیزانش خیانت میکند؟ به نظر شما آخرین کلام امام صادق (ع) قبل از شهادت چه بود؟ جواب همه سؤالات بالا را مي توانيد به همراه مطالب بسيار جذاب و خواندني ديگر در كتاب داستان راستان نوشته استاد شهيد مطهري بخوانيد. سايت نسيم مطهر در يك سير مطالعاتي منطقي و آسان به مشكل به ارائه آثار زيبا و متنوع شهيد مطهري مي پردازد. در صورت تمايل مي توانيد براي عضويت در اين سايت به آدرس : www.nasimemotahar.com مراجعه فرماييد.با لينك اين سايت در وبلاگتان به دوستانتان هديه دهيد.

مهاجر

عاشق که مي­شوم بي­صدا آب مي­شود آدم برفي همين!!!

صابر در وبلاگ سما

فكر كن و بنويس و ادامه بده و غافل نشو. من و تو و همه يك نفريم. اصلا حالا كه فقط تو مخاطبمي : من و تو يك بطنيم و او خداست. و همه ما در عالم كثرت اين پايينيم. پس، نگاه من به تو نيست و تو هم نگاهت را از من بردار، همه به اون مي نگريم و غرقيم.

سما

<اگرروی گردانان از من میدانستند که من چگونه به آنان مشتاقم ودر انتظار توبه وبازگشت آنانم٬هر آینه از شوق جان می سپردندوبندهای بدنشان از هم گسیخته می شد> اما افسوس٬افسوس که نمی دانیم وشاید نمی خواهیم بدانیم معشوقی آنچنان مشتاقمان است!این آیات همه نشانه اند.باید به ندایش لبیک گوییم وبیش ازین کوتاهی نکنیم.اما باز هم افسوس که در لذات دنیا همچنان غوطه وریم!!!! آن که کف رادید سرگویان کند/وانکه دریا دید او حیران کند آن که کف رادید نیت ها کند/وانکه دریا دید دل دریا کند مرسی وتشکر بابت یادآوری وتذکراتت.